Alejka dębowaPodłogi drewniane


Podłogi wykonane z najszlachetniejszego naturalnego materiału to nasza pasja. Są pierwowzorem wszystkich podłóg imitujących niepowtarzalny rysunek i strukturę drewna. Firma ARTANGO prowadzi dystrybucję polskich podłóg drewnianych.

Z czego wynika niepowtarzalny charakter podłogi drewnianej ?

Niepowtarzalny charakter podłogi drewnianej wynika z warunków w jakich dojrzewa las. Każdy pień drzewa rośnie w innym miejscu, na innym podłożu a korzenie pobierają różne składniki mineralne. Na kształt pnia wpływa również siła wiatru oraz wilgotność powietrza w którym rośnie surowiec. W wyniku czego każda z desek jest inna a jej wzorzystość jest unikalna. Najlepszej jakości dęby do wyrobu desek podłogowych w klasie natur to te które rosną w miejscach o małym dostępie do wody, niewielkiej ekspozycji na wiatr ale dobrym nasłonecznieniu.

Jaki rodzaj wykończenia podłogi drewnianej wybrać ?

Rozpoczynając proces wyboru rodzaju wykończenia podłogi drewnianej należy wziąć pod uwagę warunki w jakich będzie wykorzystywana podłoga oraz podejście mieszkańców do szanowania tego szlachetnego wykończenia posadzki.
Podłogi drewniane wykończone są najczęściej woskiem olejnym twardym, lakierem lub innymi wariacjami tych wykończeń. Niemniej jednak olej i lakier to dwa podstawowe wykończenia podłogi. Technologiczne dzisiejsze preparaty pozwalają nie tylko na głęboką penetrację drewna i wyciągnięciem jego naturalnej barwy ale również w kombinacjach tej chemii drzewnej nadać mu zupełnie innego głębszego charakteru.
Jeżeli szukamy podłogi bezobsługowej w codziennym utrzymaniu to nasze spojrzenie powinno podążać w kierunku desek podłogowych lakierowanych. Jest to wykończenie podłogi, które nie wymaga codziennej uwagi i regularnej pielęgnacji ale z drugiej strony nie można też wykonać napraw miejscowych.
Jeżeli natomiast zdajemy sobie sprawę czym jest drewno i jak o jego piękno możemy dbać, to powinniśmy wybrać wersję wykończoną woskiem olejnym. Ta wersja wykończenia pozwoli nam na wykonywanie napraw miejscowych desek podłogowych a jednocześnie po każdym olejowaniu będzie wynagradzać nam swoim świeżym odcieniem.

Na co uważać gdy już będziemy posiadać podłogę drewnianą ?

Najszlachetniejsze z podłóg wymagają uwagi mieszkańców. Jest to podłoga, która:

  • pamięta historię zdarzeń w domu

  • nie znosi upadku ciężkich przedmiotów,

  • nie lubi zalania kolorowymi cieczam,

  • podda się silnemu miejscowemu tarciu.

Ale to również podłoga, która będzie jedyna w sowim rodzaju. Żadna z desek nie powtórzy się u nas na podłodze ani u sąsiada. Będzie unikalna i nawet jeżeli coś ją uszkodzi to będzie tworzyła swego rodzaju domowy pamiętnik wydarzeń.

Oficjalny dystrybutor podłóg drewnianych w Nowym Sączu

ARTANGO to oficjalny dystrybutor markowych podłóg drewnianych Parkiet Hajnówka, Kaczkan Premium Wooden Floors oraz Łąccy. Każdy z producentów posiada w swojej prezentowanej ofercie na ekspozycji ciekawą kolorystykę w różnych formatach i wzorach. Na ekspozycji można obejrzeć zarówno szerokie dębowe dechy jak i ciekawe propozycje jodełek francuskich i królewskich. Poniżej prezentujemy niektóre z propozycji producentów podłóg drewnianych.

Dane kontaktowe
adres

Artango

 

Starowiejska 3 

33-300 Nowy Sącz

 

BANK ING:

nr rachunku: 48 1050 1722 1000 0097 1802 9342

telefon

517 417 121

email salon@artango.pl

WYŚLIJ SZYBKĄ WIADOMOŚĆ

Zapoznałem się z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych